سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
شنبه، 27 آبان
  • -

  • -

17

مرداد

جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ خبر داد:

برپایی درمانگاه قلب شهدای مدافع حرم و شهدای آتش نشان در منطقه 14 تهران

جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در تاریخ 18 و 19 مرداد ماه درمانگاه تک تخصصی قلب را به منظور ارائه خدمات رایگان درمانی به بیماران در منطقه 14 تهران برپا می‌کند.
مسعود جهانگیری، جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ  در گفت‌وگو با خبرنگار این سازمان درباره برپایی درمانگاه تک تخصصی قلب در منطقه 14 تهران گفت: ما درمانگاه قلب شهدای مدافع حرم و شهدای آتش نشان منطقه 14 را با محوریت خدمات قلب در ناحیه جنوب شرق تهران و در خیابان شهید محلاتی برگزار می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به حضور 7 متخصص قلب در مرکز آموزشی شهید غلامی ادامه داد: در این درمانگاه تک تخصصی 7 پزشک عمومی در ابتدا معاینه بالینی بیماران را انجام می‌دهند، سپس بیمارانی که نیاز به خدمات تخصصی قلب داشته باشند به طبقات دیگر درمانگاه ارجاع می‌دهند.

جهانگیری، درباره شیوه غربالگری بیماران پیش از برپایی درمانگاه قلب شهدای مدافع حرم و شهدای آتش نشان بیان کرد: از ابتدای مرداد ماه تا تاریخ شانزدهم این ماه، طرح غربالگری در محلات منطقه 14 اجرایی شد و با فراخوان انجام شده حجم زیادی از جمعیت توسط همکاران ما مورد معاینه قرار گرفتند که با فرم ارجاع این بیماران به درمانگاه معرفی شدند.

وی تصریح کرد: تعداد 1200 نفر از بیماران غربال شده در ابتدای کار وارد قسمت تریاژ می‌شوند و پس از کنترل نوار قلب و فشار خون همچنین دریافت تاریخچه بیماران، افراد به متخصصان قلب در طبقه دوم درمانگاه ارجاع داده خواهند شد.

 جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در ادامه افزود: تمامی امکانات لازم از بیمارستان مدرس به مدرسه شهید غلامی منتقل شده است و این درمانگاه تک تخصصی شامل بخش اکوکاردیوگرافی، بخش اورژانس، نوار قلب خواهران و برادران، دستگاه آمبولانس مجهز، پذیرش، مددکاری و بخش داروخانه با تخفیف ویژه است.

وی با بیان اینکه بیمارستان مدرس به عنوان بیمارستان پشتیبان درمانگاه تک تخصصی قلب منطقه 14 فعالیت می‌کند، ابراز کرد: در زمانی که نیاز به خدمات تخصصی‌تر بیماران وجود داشته باشد، بیماران به بیمارستان مدرس ارجاع داده می‌شوند تا بیماران به شکل رایگان درمان شوند. 

جهانگیری، بر این موضوع تاکید کرد که در این درمانگاه ناحیه مقاومت شهید محلاتی و شهرداری منطقه 14 مشارکت داشته‌اند.

این مقام مسئول درباره سایر فعالیت‌های جانبی در درمانگاه تک تخصصی قلب گفت: در این درمانگاه علاوه بر خدمات تک تخصصی، ایستگاه سلامت و ایستگاه فرهنگی نیز وجود دارد که در ایستگاه فرهنگی کلیپ آموزشی ارائه می‌شود؛ همچنین یک مهد قرآنی برای مادرانی که با کودک خود حضور دارند نیز در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه درمانگاه قلب با خدمات و نوبت دهی از ساعت 7:30 تا 15 به مراجعه کنندگان خدمت رسانی می‌کند، تاکید کرد: افراد معرفی شده از پایگاه‌های بسیج، شهرداری، بهزیسنی، خانه‌های سلامت، سرای محلات و درمانگاه‌های خیریه هستند.

جانشین بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در پایان متذکر شد: تبلیغات و اطلاع رسانی برای حضور بیماران از جانب کمیته امداد، بسیج ناحیه، پایگاه‌های بسیج، بسیج محلات، شهرداری و نصب بنر در 14 نقطه از منطقه مورد نظر انجام شده است.
انتهای پیام/ 

ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ