سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
شنبه، 27 آبان
  • -

  • -

12

اسفند

به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ برگزار گردید

همایش بزرگ میقات صالحین

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در جمع حلقه های صالحین گفت: برای داشتن معنویت در حوزه سلامت باید از الگوی اسلامی وایرانی برخوردار باشیم.

طباطبایی: معنویت در حوزه سلامت نیازمند الگوی اسلامی است  دکتر

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: برای داشتن معنویت در حوزه سلامت باید از الگوی اسلامی وایرانی برخوردار باشیم .

به گزارش خبرنگار علمی «خبرگزاری دانشجو»، سیدنظام الدین طباطبایی در اولین همایش میقات صالحین در جمع جامعه پزشکان با بیان اینکه استقبال جامعه پزشکان از این طرح نشان دهنده اعتماد واهمیت به اجرای حلقه‌های صالحین دارد گفت: در حوزه سلامت سلامتی را بیمار نشدن تعریف کرده‌اند در حالی که طبی موفق است که منتظر بیمار شدن مردم نباشد .


وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا سلامت فقط به جسم اختصاص ندارد تصریح کرد: رفاه روحی و معنوی مورد توجه تمام دنیا قرار دارد لذا سبک زندگی ائمه ما سلامتی معنوی را برای ما تأمین می‌کند .


رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ همایش طبیب روحانی مرحومان آیت‌الله بهجت و آیت الله کشمیری را بخشی از فعالیت‌های این سازمان بیان کرد و  افزود: همایش آیت الله حسن‌زاده آملی نیز سال آتی را نیز برگزار خواهیم کرد .


طباطبایی گفت : اتحاد حوزه و دانشگاه که مورد تأکید و توصیه حضرت امام خمینی (ره) بوده فعالیت و خدمات بیشتر ما در سلامت معنوی را می‌طلبد .


این مقام مسئول با بیان اینکه به اذعان همکاران بهداشت و درمان تا کنون فعالیتی که باید در حوزه معنویت انجام شود، نشده است افزود: حلقه‌های صالحین و اعتقاد به حوزه و بسیج طرح مناسبی برای تحقق این مهم است

 

اسدی: بیش از 250 حلقه صالحین در بسیج تهران فعال هستند

مسئول طرح تربیتی و آموزشی میقات صالحین سازمان بسیج تهران بزرگ از فعالیت 250 حلقه صالحین در این سازمان خبر داد .

حجت الاسلام والمسلمین جواد اسدی در اولین همایش میقات صالحین در جامعه پزشکان با بیان اینکه هدف از برگزاری این طرح فعالیت پزشکان در حلقه‌های صالحین است تصریح کرد: با توجه به برنامه‌های مدون شده دشمن که تا منازل ما نفوذ کرده ما هم‌اکنون در پیشرفت دیدگانشان قرار گرفته‌ایم .


وی تصریح کرد: آگاه بودن از مسائل دینی و علمی و داشتن مهارت لازم در زندگی فردی و اجتماعی از وظایفی است که در روایات اسلامی و حوزه روان‌شناسی برای هر کسی تعریف شده است .


حجت الاسلام اسدی در باره مهم‌ترین عملکردهای این طرح در سال جاری تصریح کرد : برگزاری جلسه‌های توجیحی برای سرمربی‌های کانون‌ها و مسئولان کانون‌ها، برگزاری جلسه توجیحی با سرگروه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فعال شدن 5 ناحیه از 23 ناحیه محلاتی و شهری، راه‌‌اندازی اتاق فکر برای شرح وظایف سرگروه‌ها، بازرسی از کانون‌های نواحی شهر، راه‌اندازی وبلاگ تربیتی آموزشی سازمان، انجام امورات تربیتی و آموزشی، آموزش ارتقای نیروهای این طرح و برگزاری دوره‌های آموزشی حلقه‌های صالحین از مهم‌ترین عملکردهای این طرح در تهران بزرگ در سال جاری است .

سردار کاظمینی: طرح صالحین اجرای طرح سبک زندگی اسلامی است

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران گفت: با اجرای طرح میقات صالحین طرح سبک زندگی اسلامی اجرا و انتظار حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز برآورده می‌شود .

سردار محسن کاظمینی در اولین همایش میقات صالحین در جمع پزشکان اظهار داشت: در پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) آرمان‌های را برای این انقلاب ترسیم کرده‌اند و همه هدف‌های کلان این انقلاب را در خوی جای داده‌اند .


وی تصریح کرد : جامعه اسلامی، سبک زندگی اسلامی، تربیت  نیروهای انقلابی و متدین و حمایت از اسلام و مستضعفان جهان از جمله این هدف‌ها به شمار می‌رود .


فرمانده سپاه محمدرسول الله  تهران افزود: آرمان‌های امام خمینی (ره) برافراشته شدن پرچم اسلام در سراسر گیتی عالم را برایمان ترسیم کرده است .


کاظمینی با بیان اینکه ما با گذشت 34 سال از پیروزی انقلاب فاصله فراوانی از این آرمان ها داریم افزود: باید همت خود را در اجرای طرح میقات صالحین که دغدغه سپاه و بسیج است متمرکز کنیم .


وی یادآور شد: صحه گذشتن بر این طرح به دستور مقام معظم رهبری ما را به اجرای آن در تمام صنف‌ها ترغیب می‌کند .


وی افزود: رهبری به کمیت و کیفیت حلقه‌های صالحین تأکید فراوانی دارند .


فرمانده سپاه محمدرسول الله  تهران تصریح کرد: تاکنون برنامه‌های فرهنگی فراوانی در بسیج اجرا شده است اما برنامه‌ای که در غالب تربیتی، اخلاقی، اعتقادی و بصیرتی در ارتباط چهره به چهره انجام بگیرد را نداشته‌ایم که خوشبختانه در طرح میقات صالحین این مهم اجرایی می شود .


کاظمینی با بیان اینکه بیش از یک سال است که این طرح در تهران در حال اجرا است  افزود: باید فعالیت حضور این حلقه‌ها را در تمام قشرها پررنگ‌تر کنیم .
ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ