سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
شنبه، 27 آبان
  • -

  • -

29

خرداد

پای صحبت مسئول قرآن و عترت سازمان

ظهر روز 29 خرداد ماه 92 خدمت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصطفی پرسته که ایشان مسئول قرآن و عترت بسیج جامعه پزشکی رسیدیم تا با ایشان مصاحبه ای با موضوع نقش قرآن در زندگی انسان ترتیب دهیم.

ظهر روز 29 خرداد ماه 92 خدمت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مصطفی پرسته که ایشان مسئول قرآن و عترت بسیج جامعه پزشکی رسیدیم تا با ایشان مصاحبه ای با موضوع نقش قرآن در زندگی انسان ترتیب دهیم.

- حاج آقای پرسته سلام علیکم

- علیکم السلام

- از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشته اید ، متشکریم . پیشاپیش ولادت حضرت قائم (عج) را خدمت شما تبریک عرض میکنیم . اگر صلاح می دانید سخن را با کلامی از حضرت قائم (عج) آغاز فرمائید.

- بنده هم ولادت پر برکت حضرت قائم (عج) را به شما و خوانندگان محترم این مصاحبه تبریک عرض می کنم . حدیثی است از حضرت امیرالمومنین در کتاب (المحجه) ص262در مورد آیه (یهدی الله لنوره من یشاء) خداوند هر که را بخواهد به خودش هدایت می کند. می فرمایند : نور در این آیه وجود حضرت قائم (عج) مهدی است که درود خدا بر او باد .

- باید چه کنیم که قلب ما نسبت به قرآن علاقه و اشتیاق پیدا کند ؟

- سر اغاز هر محبت و اشتیاقی ، معرفت و وقوف به پیامد آن عمل است . مثلا وقتی که شما یقین دارید که در  قله این کوه ،چشمه گواراو باغ مصفاییست ، رنج بالا رفتن را بر خود هموار می سازید و از سختی راه خسته نمیشوید چون می دانید پایان راه زیبایی و صفا و کرامت است . کسی هم که با قرآن آشنا شود و این آیات الهی را بخواند و عمل کند نهایتاً به زیبایی و صفا و کرامت و نعمت دائم دست می یابد . بنابراین معرفتمان به پیام های قرآن بیشتر شود ، علاقه مندی و شوقمان به این آیات مبین خواهد شد.

- حاج آقا پرسته ، تعالیم و معارف قرآن چه تاثیر مستقیم در زندگی ما خواهد داشت ؟

- قرآن کریم از علم و حکمت بی کران پروردگار متعال سرچشمه گرفته و مقام بسیار بلند و محکمی پیش خداوند دارد. هرکس به رهنمود های قرآن کریم دل بسپرد و آن را پیشوای خود قرار دهد از هر نظر ، زندگی اش توام با خیر و آرامش و صفا و زیبایی و کمال خواهد شد.

- آیا خواندن قرآن به تنهایی و بدون توجه به معنی و مفهوم و مقصود آن ، فایده ای دارد ؟

- الفاظ قرآن آینه معانی هستند ، وقتی که در آینه مینگریم باید چهرا معانی را ببینیم ، ولی اگر به آینه بنگریم و چهرا معانی را نبینیم ، مثل کسی است که شیشه ای را می نگرد اما در این شیشه چهره خویش را نمی بیند . قرآن رهنمود گرفتن خود مارا به تدبر در آیاتش فرا می خواند و تدبر یعنی در پشت پرده الفاظ معنا را دیدن و از معنا رهنمود گرفتن.

- تاثیر گذارترین آیه قرآن از نظر شما کدام آیه است ؟

- همه آیات قرآن کریم تاثیر گذار و دارای مفاهیم عمیقی هستند اما درک و تشخیص اینکه کدام آیات در بین آنها دارای تاثیرگذار بیشتری است ، بستگی به خود انسان دارد .

- حاج آقا پرسته برنامه بسیج جامعه پزشکی  برای ماه مبارک رمضان و انس گرفتن بسیجیان جامعه پزشکی با قرآن و عترت چه خواهد بود ؟

- الحمد الله در امسال ، در بسیج جامعه پزشکی قرآن انس بیشتری گرفته است ، امسال کارگاه های سبک زندگی قرآنی در کانونهای مختلف بسیج جامعه پزشکی برگزار کرده ایم و یک گروه تواشیح مستقل تشکیل داده ایم و برنامه هایی که برای ماه مبارک رمضان در نظر داریم ، محفل انس با قرآن در بیمارستان ها و کانونهای بسیج جامعه پزشکی برگزار کنیم که از قاریان جامعه پزشکی و قاریان بین المللی و قاریان مصری استفاده کنیم .

- در پایان چه سخنی برای بسیجیان جامعه پزشکی و قران دوستان دارید ؟

- جا دارد که از فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ جناب آقای سردار کاظمینی و  مسئول قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ جناب آقای دکتر قربانی و همچنین مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ جناب آقای دکتر سید نظام الدین طباطبایی تشکر ویژه که در امر قرآنی کمک و همیار ما بودند و همچنین به بسیجیان جامعه پزشکی و قرآن دوستان مژده می دهیم که با گنجینه عظیم معارف اسلامی ارتباط برقرار کرده و قدر این گنجینه را بدانیم و هرصبح و شام ، گوهری از این گنجینه را برداریم .

- از اینکه برای پاسخگویی به سوالات ما وقت گذاشتید ، بی نهایت متشکریم و برای شما آرزوی سلامت و موفقیت داریم .

- از شما که این گفتگو را ترتیب دادید، سپاس گذاری می کنم و از خداوند متعال ، توفیق شما را خواستاریم .

 


ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ