سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
شنبه، 27 آبان
  • -

  • -

14

مرداد

یازدهمین کارگاه قرآنی سبک زندگی در بیمارستان رازی

به همت بسيج جامعه پزشكي دانشگاه و با همكاري حوزه مقاومت بسيج دانشگاه، دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه و دفتر مشاور زنان دانشگاه برگزار گردید.
يازدهمين طرح كارگاه سبك زندگي قرآني با محوريت سبك زندگي بر اساس معارف قرآن و سنت اهل بيت(ع) به همت بسيج جامعه پزشكي دانشگاه و با همكاري حوزه مقاومت بسيج دانشگاه، دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه و دفتر مشاور زنان دانشگاه، با حضور زاوش، مسئول فرهنگي بسيج جامعه پزشكي دانشگاه و حجت الاسلام بنيادي و جمعي از كاركنان بيمارستان رازي روز پنج شنبه 10 مرداد  1392در سالن آمفي تاتر اين مركز برگزار شد.
در اين كارگاه حجت الاسلام والمسلمين بنيادي، در بيان مباحثي از سبك زندگي اسلامي بر اساس معارف قرآني به دو  محور حجاب و عفاف و تكريم خانواده اشاره كرد و گفت: موضوع حجاب وعفاف ارتباط مستقيمي با خانواده دارد، حجاب ميوه عفاف و عفاف ريشه حجاب است.

وي، در بيان تاريخچه حجاب با اشاره به مقام والاي جايگاه انسان، به استناد آيات قرآني پوشش را از ابتدا همواره با انسان دانست و افزود: بر اساس آيات 53 و59 سوره احزاب حجاب سه مرحله را طي نموده است، مرحله اول آيه اي است كه در خصوص حجاب همسران پيامبر(ص) نازل شد، در مرحله دوم حجاب به عنوان حقي براي همسران و دختران پيامبر(ص) و زنان مومنه قرار گرفت و در مرحله سوم بر اساس آيه 31 سوره نور اجراي احكام حجاب بانوان عمومي گرديد.   
حجت الاسلام والمسلمين بنيادي نوع پوشش را در شيوه و سبك زندگي صحيح موثر خواند و ضرورت حجاب را در مستحكم شدن خانواده مهم دانست و در بيان  فلسفه حجاب، حجاب را حق الهي، مصون ماندن و  ارزش واقعي زن عنوان كرد.

ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ