سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
شنبه، 27 آبان
  • -

  • -

27

شهریور

در زادروز هستمین اختر آسمان امامت و ولایت

جشن میلاد امام رضا(ع) برگزار گردید

اين مراسم به همت بسيج جامعه پزشكي و حوزه مقاومت دانشگاه و با ميزباني رييس دانشگاه روز 26 شهريور با حضور دكتر منصوري، رييس دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمين دكتر عيسي زاده، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر محقق، دكتر بيگلر به ترتيب معاونان دانشجويي فرهنگي، توسعه، موسوي فرمانده بسيج دانشگاه ، حجت الاسلام والمسلمين غفاري، معاون دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر طباطبايي رييس بسيج جامع پزشكي و جمعي از همكاران دانشگاه به مناسبت ميلاد امام رضا و دهه كرامت در سالن همايشهاي ستاد مركزي برگزار شد.
اين مراسم به همت بسيج جامعه پزشكي و حوزه مقاومت دانشگاه و با ميزباني رييس دانشگاه روز 26 شهريور با حضور دكتر منصوري، رييس دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمين دكتر عيسي زاده، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر محقق، دكتر بيگلر به ترتيب معاونان دانشجويي فرهنگي، توسعه، موسوي فرمانده بسيج دانشگاه ، حجت الاسلام والمسلمين غفاري، معاون دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر طباطبايي رييس بسيج جامع پزشكي و جمعي از همكاران دانشگاه به مناسبت ميلاد امام رضا و دهه كرامت در سالن همايشهاي ستاد مركزي برگزار شد.
در اين مراسم دكتر عيسي زاده، ضمن خير مقدم به حضار و تبريك به مناسبت دهه كرامت و ميلاد امام رضا(ع) گفت: اميدوارم كه در هر لحظه از زندگي مان حضور امام  را احساس كنيم كه مي فرمايد: من براي شما هميشه دعا مي كنم و هرچه در زندگي داريد قطعا در دعاي امام زمان است و اين حداقل سپاسگزاري است كه ما هر لحظه در هرجا كه هستيم دعاي فرج را بخوانيم و خودمان را مشمول دعاهاي آن حضرت بدانيم.
وي در ادامه افزود: معمولا همه ما مثل مردم قدر شناس و با معرفت نيشابور اگر قرار باشد دستمان براي يك بار و چشممان براي يك بار به جمال منور امام رضا (ع) برسد قطعا از آن حضرت نمي خواهيم كه ما را به مال و منال دنيا برساند و همچنين مسائل دنيايي كه خيلي زود گذر است و در واقع يك روز از همه ما گرفته ميشود به ما برساند بلكه آنچه كه مي خواهيم جمله اي يا سفارشي است كه در درجه اول زندگي اخرت و ابد ما را بسازد و بعد در پرتو آن زندگي ابدي، يك زندگي موفق و در واقع معنوي دنيايي را براي ما رقم بزند.
دكتر عسيس زاده گفت:  وقتي امام رضا (ع) در آن سفر تاريخي خود به طوس از مسير نيشابور مي گذرد مردم با معرفت نيشابور همانطور كه در تاريخ گفته اند تعدادشان به 90 هزار نفر ميرسيد كه به استقبال امام آمدند و بسياري از آنها قلم بدست از امام رضا (ع) طلب يك نصيحت كردند كه اي امام معلوم نيست كه ديگر چشمان گنهكار ما به جمال منور شما بيفتد پس جمله اي و يا نصيحتي را به ما عنايت كنيد كه براي هميشه براي ما به يادگار بماند. در اينجا حضرت امام رضا(ع) در ميان جمع در يك بلندي قرار گرفتند و در آن جا حديث معروفي فرمودند كه در ميان ما مانند لوء لوئي ميماند كه برخي از تفسيرنويسان اين حديث را بعد از حديث شريف ثقلين جزء احاديث متواتر آوردند كه بسياري از علماي اهل سنت و شيعه اين روايت را نقل كردند.
اين حديث معروف به نام سلسله الذهب نام گرفت اين حديث شريف بعدها به «حديث سلسلة الذهب» معروف شد؛ چون راويان آن حديث همه از معصومين رسول خدا و ائمه و جبرئيل عليهم السلام هستند.
خداوند فرمود: " كلمه لا اله الا الله حصني فمن دخل حصني امن من عذابي"كلمه توحيد (لا اله الا الله) دژ و حصار محكم من است. هر كس آن را بگويد، داخل حصار من شده و هر كس داخل قلعه و حصار من شود، از عذاب من در امان است. امام رضا(ع) دستور دادند كجاوه را نگه داشتند و سرشان را از كجاوه بيرون آورد و گفت:" بشرطها و انا من شروطها" در صورتي كه به شرط‌هاي آن عمل شود، و من يكي از آن شرط‌ها هستم.
مسئول نهاد رهبري با توجه به اهميت اين حديث در بين اهل سنت گفت:  آنچه كه مهم است سلسله راويان اين حديث است. اين  حديث قدسي است. حديثي كه از زبان خداوند نقل  مي شود و از با ارزشترين احاديث بشمار مي آيد.
دكتر عيسي زاده به اتفاق جالبي كه در آن سخنراني افتاد اشاره كرد و افزود:  آرزوي همه ما است كه به سرنوشت اين پيرمرد برسيم. وقتي امام رضا داشتند حديث را به پايان ميرساندند، ديدند پيرمردي به زحمت خودش را به امام رساند. امام توجه اش به پيرمرد جلب مي شود و پيرمرد جلو مي آيد و مي گويد كه آقا امام رضا(ع) من چند وقت ديگر عمرم تمام مي شود و از اين دنيا مي روم  و من دلم مي خواهد كه سرم بر بالين شما باشد و شما بالاي سرم باشيد و از امام رضا قول مي گيرد كه در زمان جان دادن امام بر بالاي سر او حاضر شود.
وي افزود: چند مدتي گذشت امام رضا(ع)  وارد جلسه اي مي شود وقتي وارد شد ولي بلافاصله برگشت و از جلسه رفت بيرون و بعد از مدتي كه برگشت از او سوال كردند كه يا ابن رسول الله اين حالت چه حالتي بود كه شما در جلسه آمديد و بلافاصله جلسه را ترك كرديد،؟ امام فرمودند: آن زماني كه از نيشابور رد مي شدم ميان جمعيت پيرمردي از من قول گرفت كه در موقع جان دادن بالاي سر او حاضر شوم و من رفتم تا به قولم عمل كنم.
مسئول نهاد رهبري در بخش ديگري از سخنانش گفت: اين دهه دهه كرامت است، دهه كرامت، دهه اول ماه ذي‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(عليهاسلام) و پايانش با ولادت حضرت ابوالحسن علي بن موسي‌الرضا(عليه السلام) مي‌باشد. اين دهه يادآور بسياري از مطالب عالي و مفاهيم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه كرامت يادآور لطيف‌ترين علائق و مهر و وفاهاي كم‌نظير يك خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوي برادر و امام است.
دكتر عيسي زاده افزود: دهه كرامت يادآور تحول آفريني بانوان آسماني است و اين كه مي‌توانند رهبري دل‌هاي صدها ميليون مسلمان را در طي اعصار عهده‌دار بشوند. دهه كرامت به تعبير بنده اين است كه  ما با الگوگيري از اين ائمه بزرگوار و اين انسانهاي بزرگوار مثل حضرت معصومه(ص) خودمان را در زندگي به نقطه موفقيت يعني نقطه كرامت برسانيم.
وي تاكيد كرد: كرامت و عزت براي انسان از همه چيز مهم تر است و اگر چيزي در دنيا مي خواهيم همه اينها براي بدست آوردند يك كلمه است و آن هم كرامت و عزت است.  راز دستيابي به كرامت اين است كه انسان عبد و بنده خدا باشد و در زندگي خود خدا را در نظر داشته باشد .
وي در پايان خاطر نشان كرد: قدر اين نعمت الهي  را بدانيم قدر شيعه بودن و داشتن ولايت امام رضا را بدانيم انشاء الله همه ما تحت عنايت امام رضا(ع) قرار بگيرم و زندگي و حيات ما حيات رضوي باشد و هميشه دعاي آن حضرت را همراه داشته باشيم.
توضيح اينكه: در اين مراسم گروه تواشيح محراب، گروه نمايش با هنرنمايي همكاران صبح جمعه با شما، خوانندگي گلريز و مسابقه و اهداء جوايز به ادامه برنامه پرداختند.

ثبت امتیاز
امتیاز این نوشته تا کنون است. شما نیز به آن امتیاز دهید:   
دیدگاه ها
saeed
سلام علیکم دست جناب آقای زاوش درد نکنه انصافاً که برای این مراسم خیلی زحمت کشید . انشاء الله خدا ازش قبول بفرماید.


ثبت دیدگاه
نام:

پست الکترونیکی:

وب سایت:

دیدگاه:

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ